Kol Yağları Nasıl Eritilir?

0
Kol Yağlarını Eritmek

Yaş ilerledikçe, kolajen üretimi yavaşlarken cilt sarkmaları oluşur ve cildiniz genç yaşlara göre daha az elastik kalır. Sarkmaların bir diğer nedeni, özellikle kollarınızın altında aşırı kilo alımı veya hızlı kilo kaybı. Kolda sarkıklar oluştuğunda ise şekli ve çekiciliğini kaybettiği için iyi görünmüyor. Peki kol yağları nasıl eritilir ve inceltilir?

Cerrahi yöntem bir seçenektir; ancak gevşek ve sarkık cilt, evde zaten sahip olduğunuz şeylerin yardımıyla tedavi edilebilir. Gevşek cilt için evde herhangi bir tedaviye başlamadan önce daima doktorunuza danışın.

Çoğu kadın, yarım kilo ağırlığında olan dambılları kullandığında şişmiş bir adama dönüşeceğinden korkarak yalnızca diyet kullanmayı tercih eder. Ancak gerçekte durum böyle değildir.

Kol Yağlarını Eritmek İçin Yapılacaklar

Kol yağlarını inceltmek için yardımcı olacak bazı yemek yeme ve egzersiz ipuçları var.

#1. Öncelikle yemekler, yağdan ve zararlı tüm ürünlerden uzaklaştırılacak şekilde yapılmalıdır: tatlılar, kızarmış yiyecekler ve un ürünleri hariç tutulmalıdır. Diyetin özünde sebzeli et ve deniz ürünleri olmalı.

#2. Taze meyveler, sebzeler, tahıllar, yağsız etler ve az yağlı sütten oluşan sağlıklı bir diyet yiyin. Uygun bir diyet, antioksidan vererek ve ağırlığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olarak cilt sarkması ile savaşmaya yardımcı olur. Ayrınca akşam yemeği, akşam saat 6’da olmalı veya daha erken olmalıdır.

#3. Su, metabolizmanın temelini oluşturduğundan en az 3 litre temiz su tüketmeniz gerekir. Dehidrasyon cildin sarkmasına ve yaralanma riskinin artmasına neden olur. Bol miktarda su almak bu sorunları gidermekte ve çevresel toksinlerin temizlenmesini sağlamaktadır.

#4. Üst kollarınızın altında bulunan tricep kaslarınızı oluşturmak için düzenli olarak egzersiz yapın. B kasları sağlamlaştırmak ve altta yatan yağ birikintilerini ortadan kaldırmak için şınav veya kaldırma gibi alıştırmalar yapmanızı öneririz. Dambıl yerine iki yarım litrelik su şişesi kullanabilirsiniz.

#5. Duruşunuza dikkat edin. Sırtınızı düz tutmaya çalışın. Tüm kaslarınızı güçlendirecektir.

#6. Sırt çantalarını giymeyin. Özellikle bir omuzda. Duruşunuzu bozacak ve omuzlarınız kaybolacaktır.

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın