1 Haftada Hızlı Saç Uzatmak

0
Hızlı Saç Uzatmak

Her kadın muhteşem ve uzun saçlara sahip olmak ister. Uzun saçlar gerçekten güzel ve kadınsı gösteriyor. Bu nedenle bazı kadınlar istenilen sonuçları elde etmek için mümkün olan her şeyi yapmaya hazırdır. Kuaföre düzenle giderler ve hızlı saç uzatma için çeşitli yöntemleri uygularlar.

Bu prosedürler genellikle etkilidir. Fakat, bu iş çok para ister ve kuaförde kullanılan ürünler saçlarınız için oldukça zararlı olabilirler. Bu nedenle, evde yapılabilecek etkili ve doğal yöntemler deneyebilirsiniz. Peki hızlı saç uzatmak için neler yapılabilir?

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

# Somon

Uzun ve kalın saçlara sahip olmak isteyenler için de harika bir seçim. Saçlar üzerinde inanılmaz bir etkisi olan omega-3 yağ asitleri, demir ve vitamin B12 içerir. Somon yiyerek foliküllerinizi ve saçlarınızı güçlendireceksiniz ve daha hızlı uzamasını sağlayacaksınız.

# Tavuk

Hayvansal protein, keratin üretimi için önemlidir. Keratin saç büyümesi için şarttır. Tavuk, bu tür proteinlerin zengin bir kaynağıdır. Bu nedenle bu yiyecekleri günlük diyetinize eklemek önemlidir. Tavuk sevmiyorsanız, hindi ya da tavşan ile değiştirebilirsiniz

# Badem

Bu çerez harika bir atıştırmalıktır. Saçlarını güçlendirmeye yardımcı olan ve daha hızlı büyümesini sağlayan E vitamini de dahil olmak üzere faydalı öğeler bakımından zengin. Bu nedenle saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, her gün yaklaşık 20 badem yemelisiniz.

# İstiridye

Bu, dünya genelinde popüler lezzetlerinden biridir. İstiridye aynı zamanda saçlarınızı uzun ve kalın yapmanıza yardımcı olabilecek bir takım faydalı öğeler içerir. İstiridyelerde bulabileceğiniz çinko, saç büyümesini hızlandıracak ve parlaklaştıracaktır. Bu yiyecekleri sığır eti, buğday ve diğer gıdalarla değiştirebilirsiniz.

# Kabak Çekirdeği

B vitaminleri kılların sağlığı ve gelişimi için gereklidir. Kabak çekirdeğinin bu vitaminlerin zengin bir kaynağı olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle en iyi şey, günlük diyetinize kabak yağı eklemektir. Saçlarınız daha hızlı büyür, parlak ve sağlıklı olur.

# Fasulye

Demir saçlarınız için bir hayati unsurdur. Bu nedenle bu elementin gerekli miktarlarını tüketmeniz önemlidir. Yemek programınıza fasulye ekleyip düzenli olarak tüketmek iyi olacaktır.

# Yumurta

Yumurta proteinler için gerçekten büyük bir kaynaktır. Ayrıca B12 vitamini içerirler. Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu elementler saç uzaması için gereklidir. Yani, en iyi seçenek düzenli olarak kahvaltıda yumurta yemek olacaktır.

Hızlı saç uzatmak için önerdiğimiz bir başka yöntem: Soğan Suyu Kürü

Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın