Diyet Yapmadan Kilo Vermek İstiyorum

0
Diyetsiz Kilo vermek

Diyetsiz kilo vermek herkesin rüyasıdır. Yaşam tarzınızdaki basit değişiklikler kilo vermenize ve zayıflamanıza yardımcı olabilir. Elbette, hızlıca kilo verebilirsiniz. Ancak kilo kaybetmek, tekrar almak kadar kolay olabilir.

Yavaş yavaş kilo vermek en iyisidir. Ve birçok uzman, bunu diyet yapmadan yapabileceğinizi söylüyor. Bunun yerine yaşam tarzınıza basitçe müdahale etmeniz gerekiyor.

Diyetsiz Kilo Vermek Mümkün Mü?

Bir kilo yağ 3,500 kaloriye eşittir. Diyet ve egzersiz değişiklikleriyle günde 500 kalori yakarak haftada bir kilo verebilirsiniz. Mevcut kilonuzu korumanız gerekiyorsa, günde 100 kaloriyi harcamak, çoğu yetişkinin her yıl ekstra 1-2 kilo vermesini önlemek için yeterlidir.

Diyet yapmadan kilo vermek için yardımcı olan bu basit formülleri ve ağrısız stratejileri uygulamanızı tavsiye ederiyoruz.

1. Yemek Süreleri

Olabildiğince yavaş yiyin. Ve kendinize zaman tutun. Bu süre 20 dakika olsun. Bu zayıflama için en iyi alışkanlıklar biridir. Yemekleri daha küçük porsiyonlarda yemek doygunluk hormonlarını tetikliyor. Yemeğiniz aceleyle yediğinizde mideniz, beyninize dolduğunu söyleyecek vakti bulamaz. Bu da aşırı yeme yol açar. Bu nedenle küçük ısırıklar ile yavaş yemeye gayret edin.

2. Bolca Sebze ve Meyve Yiyin

Yüksek elyaf ve su içeriği sizi daha az kaloriye teşvik eder. Düşük kalorili, yüksek hacimli meyve ve sebzeleri çok fazla yemeniz gerekiyor. Eti tabağınızın ortasından kaldırın ve sebzeleri yerleştirin. Veya öğle veya akşam yemeğini sebze salatası ya da çorba olarak geçerin. Mideniz bu tarz şeylerle doldukça, yüksek kalorili besinleri almamış olacaksınız. Bu da sizin kilo vermenize yardımcı olacak.

3. Çeşitli Tahıllar Tüketin

Kahverengi pirinç, arpa, yulaf, karabuğday ve kepekli buğday gibi tahıllar, kilo vermenize yardımcı olur. Midenizi daha az kaloriyle doldurmanızı sağlarlar. Beyaz buğdaydan elde edilen un ile yapılan yiyecekler yerine, kepekli emekler, çavdar krakerleri gibi besinler yemelisiniz.

4. Kendi Pizzanızı Yapın

Etli ve sucuklu pizza yerine sebze ile yapılmış pizzaları seçin ve 100 kalori daha az alın. Peynirden uzaklaşın veya az yağlı peynir kullanın ve sadece zeytinyağıyla yapılan ince hamurlu pizzaları yiyin.

5. Uzun ve İnce Bardaklar Kullanın

Diyet yapmadan kilo vermek istiyorsanız, sıvı kalorileri az almak için kısa, geniş bir bardak yerine uzun boylu, sıska bir bardak kullanın. %25-30 oranında daha az meyve suyu, gazoz, şarap veya başka bir içecek içersiniz. Yapılan araştırmalara göre bu görsel bir strateji. Bu şekilde daha az tüketirsiniz.

6. Alkole Limit Getirin

Alkolün karbonhidratlardan veya proteinlerden gram başına daha fazla kalori sahip olduğunu biliyor muydunuz. Bu nedenle eğer alıyorsanız, alkol almayı azaltmalısınız.

7. Yeşil Çay İçin

Yeşil çay içmek, iyi bir diyet yapmadan kilo verme yöntemi olabilir. Bazı çalışmalar, vücudun kalori yakan motorunu, kateşinler adı verilen fitokimyasalların hareketi ile geçici olarak yükselteceğini söylemekte. En azından, kalorisiz rahatlatıcı bir şeyler içmiş olursunuz.

8. Zihni Yoga İle Sakinleştirin

Bir araştırmaya göre, yoga yapan kadınlar diğerlerinden daha kolay zayıflıyor. Yoga uzmanları yemek için daha “dikkatli” bir yaklaşım sergiler. Örneğin, restoranlarda büyük porsiyonları fark etme eğilimindedirler ve kendilerine hakim olabiliyorlar. Araştırmacılar, yoga yoluyla geliştirilen sakin farkındalığın, insanların yemek yemesine yardımcı olabileceğini düşünüyorlar.

9. Dışarıda Değil Evde Yiyin

Haftada en az beş gün evde pişirilen yemekleri yiyin. Dışarıda yediğiniz yemeklerin nasıl yapıldığını, hangi aşamalardan geçtiğini bilmiyorsunuz. Pişirme sandığınızdan daha kolay olabilir. Önceden kıyılmış yağsız sığır eti, yıkanmış marul, önceden kesilmiş sebzeler, konserve fasulye gibi hızlı yemekler hazırlayabilirsiniz.

10. Tabaklarınızı Küçültün

Otomatik olarak daha az yemek için 20 cmlik bir yemek tabağı yerine 15 cmlik bir tabak tercih edin. Tabletinizi veya kasenizi günde 100-200 daha az kalori almak için küçültün. Bu durum sizin ister istemez daha az yemenize sebep olacaktır.

11. Her Gün Kahvaltı Yapın

Pek çok kişi kahvaltıyı atlamanın kalori kesmek için harika bir yol olduğunu düşünüyor ancak, bu olay gün boyunca daha fazla yeme ile sonuçlanıyor. Gününüze hızlı ve besleyici bir başlangıç ​​yapmak için meyve ve az yağlı bir sütten oluşan ufak aparatifler tüketebilirsiniz.

12. Geceleri Mutfağı Kilitleyin

Özellikle gece geç saatlere kadar oturan ve uyumayan insanlar bir süre sonra acıkmaya başlar. Bunun sonucunda kendilerini mutfakta dolabın içinde bulurlar. Geç geç saatlerde birşeyler yemeniz kilo vermenizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu sebeple akşam 9-10’dan sonra mutfağa girmeyi yasaklamak diyet yapmadan kilo verme formülü olabilir.

13. Daha Fazla Yürüyün

Günde yarım saat yürüyerek en az 100 kalori harcayabilirsiniz. İşe, okula ve alışverişe giderken yürüyerek gidin. Yürümek hem sağlığınız hemde vücudunuz için çok yararlıdır. Ne kadar çok adım atarsanız, o kadar kalori harcar ve kilo vermek için diyetsiz yöntemlerden birini uygulamış olursunuz.

Umarız diyet yapmadan kilo vermek için hazırladığımız yöntemler işinize yaramıştır.